C&K
Producto No:
S202131MS02Q
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SWITCH SLIDE DPDT 6A 125V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.3035
$4.3035
10
$4.1249
$41.249
25
$3.7658
$94.145
100
$3.26382
$326.382
250
$2.958946
$739.7365
500
$2.743752
$1371.876
1000
$2.546494
$2546.494
2500
$2.313364
$5783.41
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Switch Travel | 4.57mm |
| Operating Temperature | -30°C ~ 65°C |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Screwdriver Slot |
| Current Rating (Amps) | 6A (AC), 1A (DC) |
| Contact Finish | Silver |
| Circuit | DPDT |
| Actuator Length | 1.27mm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Series | S |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Switch Function | On-On (Line Voltage Selector) |
| Contact Timing | Not Specified |
| Operating Force | - |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Mfr | C&K |
| Contact Material | Copper |
| Features | No Marking |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | S202131 |
| Actuator Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |