Hogar / RF Antennas / S2407MPA72RSM
minImg
S2407MPA72RSM
TE Connectivity Laird
Producto No:
S2407MPA72RSM
Descripción:
RF ANT 2.4GHZ PANEL CAB CHAS 72"
Guía del usuario
Frequency Range 2.4GHz ~ 2.5GHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination RP-SMA Male
Mounting Type Chassis Mount
Height (Max) 1.500" (38.10mm)
Product Status Active
RF Family/Standard -
VSWR 1.5
Series -
Antenna Type Panel
Frequency (Center/Band) 2.4GHz
Mfr TE Connectivity Laird
Features Cable - 1.8m
Return Loss -
Package Bulk
Gain 7.5dBi
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz)