S24SE3R306NDFA
Delta Electronics
Producto No:
S24SE3R306NDFA
Fabricante:
Delta Electronics
Descripción:
DC DC CONVERTER 3.3V 20W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Product Status Not For New Designs
Current - Output (Max) 6A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Control Features Enable, Active Low
Series S24SE (20W)
Power (Watts) 20 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 87%