S42C043200GP
CTS Resistor Products
Producto No:
S42C043200GP
Paquete:
0606
Descripción:
RES ARRAY, CONCAVE, 2 RES 0603,
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Number of Resistors 2
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0606
Series S4x
Power Per Element 63mW