S4924-271H
API Delevan Inc.
Producto No:
S4924-271H
Fabricante:
API Delevan Inc.
Descripción:
FIXED IND 270NH 1.855A 110 MOHM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.855A
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 47 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 1.855 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Inductance 270 nH
Series S4924
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 300MHz