S87C51RA24
Intel
Producto No:
S87C51RA24
Fabricante:
Intel
Descripción:
IC MCU 8BIT 8KB OTP 44QFP
En stock : 19
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor MCS 51
Speed 24MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Program Memory Type OTP
RAM Size 512 x 8
Number of I/O 32
Peripherals WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Oscillator Type External
EEPROM Size -
Series 87C
Package / Case 44-QFP
Core Size 8-Bit
Mfr Intel
Connectivity SIO
Program Memory Size 8KB (8K x 8)
Data Converters -
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 5.5V