S8JX-P10024
Omron Automation and Safety
Producto No:
S8JX-P10024
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 100W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cULus, cURus, VDE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.32" L x 1.65" W x 3.62" H (160.5mm x 42.0mm x 92.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 4.5 A
Series S8JX-P (100W)
Power (Watts) 100W
Type Enclosed
Efficiency 81%
Mfr Omron Automation and Safety
Features Load Sharing, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC