S8JXG10012C
Omron Automation and Safety
Producto No:
S8JXG10012C
Descripción:
AC/DC CONVERTER 12V 100W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.87" L x 1.97" W x 3.82" H (174.5mm x 50.0mm x 97.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 8.5 A
Series S8JX-G (100W)
Power (Watts) 100W
Type Enclosed
Efficiency 81%
Mfr Omron Automation and Safety
Features Load Sharing, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC