S8VK-WA96024
Omron Automation and Safety
Producto No:
S8VK-WA96024
Descripción:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 960W
En stock : 73
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DC Voltage - Input (Max) 350V
Product Status Active
Current - Output (Max) 40A
AC Voltage - Input 170 ~ 264 VAC, 265 ~ 300 VAC (3 Phase)
DC Voltage - Input (Min) 240V
Efficiency 95%
Mfr Omron Automation and Safety
Features Adjustable Output, IP20
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Input Type AC or DC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, RCM, TUV, UL
Voltage - Output 1 24V
Size / Dimension 4.39" L x 4.65" W x 4.88" H (111.4mm x 118.0mm x 124.0mm)
Number of Outputs 1
Series S8VK-WA (960W)
Power (Watts) 960W