S8VM-15024PD
Omron Automation and Safety
Producto No:
S8VM-15024PD
Descripción:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 156W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Input Type AC
Applications Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cULus, cURus, TUV
Voltage - Output 1 24V
Size / Dimension 6.32" L x 1.54" W x 3.25" H (160.5mm x 39.1mm x 82.5mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 6.5A
Number of Outputs 1
AC Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Series S8VM (150W)
Power (Watts) 156W
Efficiency 83%