SA052C471KAA
KYOCERA AVX
Producto No:
SA052C471KAA
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 470PF 200V X7R AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.118" L (2.30mm x 3.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series SpinGuard® SA
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 470 pF