SA055E103ZAR
KYOCERA AVX
Producto No:
SA055E103ZAR
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 10000PF 50V Z5U AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.118" L (2.30mm x 3.00mm)
Temperature Coefficient Z5U
Product Status Active
Ratings -
Series SpinGuard® SA
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF