SA101A561FAA
KYOCERA AVX
Producto No:
SA101A561FAA
Descripción:
CAP CER 560PF 100V NP0 AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 560 pF