SA205C473JAA
KYOCERA AVX
Producto No:
SA205C473JAA
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 0.047UF 50V X7R AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.100" Dia x 0.260" L (2.54mm x 6.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series SpinGuard® SA
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.047 µF