SA301A332JAA
KYOCERA AVX
Producto No:
SA301A332JAA
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 3300PF 100V NP0 AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series SpinGuard® SA
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 3300 pF