SA36CHE3/54
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SA36CHE3/54
Paquete:
DO-204AC (DO-15)
Descripción:
TVS DIODE 36VWM 64.3VC DO204AC
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.8A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-204AC (DO-15)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 64.3V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V