SA50-28-12S-E-P
Microchip Technology
Producto No:
SA50-28-12S-E-P
Descripción:
POWER CONVERTER, 28V INPUT, SING
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 40V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 4.2A
Voltage - Input (Min) 20V
Package / Case Module
Efficiency 82%
Mfr Microchip Technology
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.05" L x 2.05" W x 0.50" H (77.5mm x 52.1mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series SA50-28
Power (Watts) 50 W