SA57000-33D,115
NXP USA Inc.
Producto No:
SA57000-33D,115
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
5-SO
Descripción:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 5SO
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 150 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 6.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 5-SO
Control Features Enable, Power Good
Series CapFREE™
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.12V @ 50mA