SBCH61R0J
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
SBCH61R0J
Descripción:
RES 3 OHM 5% 1/2W AXIAL
En stock : 976
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.315" x 0.276" Rectangular x 1.496" L (8.00mm x 7.00mm x 38.00mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 1 Ohms
Series SBC, CGS
Power (Watts) 7W