SBCHE15R56K
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
SBCHE15R56K
Descripción:
RES 0.56 OHM 10% 17W AXIAL
En stock : 855
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.394" x 0.354" Rectangular x 2.953" L (10.00mm x 9.00mm x 75.00mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 560 mOhms
Series SBC, CGS
Power (Watts) 17W