SC104-471
Signal Transformer
Producto No:
SC104-471
Fabricante:
Signal Transformer
Descripción:
FIXED IND 470UH 460MA 1.526 OHM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 350mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 460 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.406" L x 0.366" W (10.30mm x 9.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.526Ohm Max
Inductance 470 µH