SC10F-120
Signal Transformer
Producto No:
SC10F-120
Descripción:
FIXED IND 12UH 4.2A 50 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.48A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.453" L x 0.382" W (11.50mm x 9.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 50mOhm Max
Inductance 12 µH