SC1206-4R7
Signal Transformer
Producto No:
SC1206-4R7
Descripción:
FIXED IND 4.7UH 580MA 845MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 340mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 580 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.071" W (3.50mm x 1.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 845mOhm Max
Inductance 4.7 µH