SC1606-150
Signal Transformer
Producto No:
SC1606-150
Descripción:
FIXED IND 15UH 880MA 400MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 800mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 880 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.256" L x 0.220" W (6.50mm x 5.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Inductance 15 µH