SC24-101-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
SC24-101-R
Descripción:
FIXED IND 100UH 90MA 1.74OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 90mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 90 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.138" W (3.50mm x 3.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.74Ohm Max
Inductance 100 µH
Series SC24
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 9MHz