SC2506-102
Signal Transformer
Producto No:
SC2506-102
Fabricante:
Signal Transformer
Descripción:
FIXED IND 1MH 130MA 20.6 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 100mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 130 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.364" L x 0.310" W (9.25mm x 7.87mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 20.6Ohm Max
Inductance 1 mH