SC4020FH-2R2
Signal Transformer
Producto No:
SC4020FH-2R2
Fabricante:
Signal Transformer
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 11A 7.5 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 10.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.272" (6.90mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 11 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.768" L x 0.524" W (19.50mm x 13.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 7.5mOhm Max
Inductance 2.2 µH