SC43B-5R6
Signal Transformer
Producto No:
SC43B-5R6
Fabricante:
Signal Transformer
Descripción:
FIXED IND 5.6UH 1.6A 125MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.15A
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.169" W (4.80mm x 4.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 125mOhm Max
Inductance 5.6 µH