SC52LC-1R2
Signal Transformer
Producto No:
SC52LC-1R2
Fabricante:
Signal Transformer
Descripción:
FIXED IND 1.2UH 3.3A 44 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.15A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 44mOhm Max
Inductance 1.2 µH