SC63LCB-4R7
Signal Transformer
Producto No:
SC63LCB-4R7
Fabricante:
Signal Transformer
Descripción:
FIXED IND 4.7UH 3.8A 34 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.66A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" L x 0.244" W (6.30mm x 6.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 34mOhm Max
Inductance 4.7 µH