SCB63C-4R7
Signal Transformer
Producto No:
SCB63C-4R7
Fabricante:
Signal Transformer
Descripción:
FIXED IND 4.7UH 2.7A 63 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.15A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.244" L x 0.244" W (6.20mm x 6.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 63mOhm Max
Inductance 4.7 µH