SCB73F-820
Signal Transformer
Producto No:
SCB73F-820
Fabricante:
Signal Transformer
Descripción:
FIXED IND 82UH 680MA 710MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 440mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 680 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.291" L x 0.291" W (7.40mm x 7.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 710mOhm Max
Inductance 82 µH