SCC5D23-8R2
Signal Transformer
Producto No:
SCC5D23-8R2
Fabricante:
Signal Transformer
Descripción:
FIXED IND 8.2UH 1.75A 103MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.12A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.75 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 103mOhm Max
Inductance 8.2 µH