SCE048MA3DP3S
Mallory Sonalert Products Inc.
Producto No:
SCE048MA3DP3S
Descripción:
BUZZER PIEZO 42.85MM PNL MNT
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Input Type AC
Height - Seated (Max) 1.399" (35.54mm)
Approval Agency cUL, UL
Duration 0.5 PPS
Termination Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.250" (6.35mm)
Mounting Type Panel Mount
Size / Dimension 1.687" Dia (42.85mm)
Current - Supply 40mA
Product Status Active
Voltage Range 28 ~ 48V
Ratings -
Driver Circuitry Indicator, Internally Driven
Series SCE
Sound Pressure Level (SPL) 75dB @ 28V, 61cm
Technology Piezo
Mfr Mallory Sonalert Products Inc.
Frequency 2.9kHz