SCH114-4R7
Signal Transformer
Producto No:
SCH114-4R7
Fabricante:
Signal Transformer
Descripción:
FIXED IND 4.7UH 4.5A 44 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.193" (4.90mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 4.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 44mOhm Max
Inductance 4.7 µH