SCH74-560
Signal Transformer
Producto No:
SCH74-560
Fabricante:
Signal Transformer
Descripción:
FIXED IND 56UH 1.43A 260MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.15A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.205" (5.20mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.43 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.287" W (8.00mm x 7.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 260mOhm Max
Inductance 56 µH