SCIHP0750-8R2
Signal Transformer
Producto No:
SCIHP0750-8R2
Fabricante:
Signal Transformer
Descripción:
FIXED IND 8.2UH 5A 78 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.5A
Inductance Frequency - Test 200 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 78mOhm
Inductance 8.2 µH