SCMD4D10C-4R7
Signal Transformer
Producto No:
SCMD4D10C-4R7
Fabricante:
Signal Transformer
Descripción:
FIXED IND 4.7UH 960MA 280MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.12A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 960 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.252" L x 0.197" W (6.40mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max
Inductance 4.7 µH