SCNR8040-101
Signal Transformer
Producto No:
SCNR8040-101
Fabricante:
Signal Transformer
Descripción:
INDUCTOR SMD 100UH 1.00A 380MOHM
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension -
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) -
Inductance 100 µH