SCR105B-181
Signal Transformer
Producto No:
SCR105B-181
Fabricante:
Signal Transformer
Descripción:
FIXED IND 180UH 1.05A 570MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 500mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.05 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.374" W (10.50mm x 9.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 570mOhm Max
Inductance 180 µH