SCRH104-150
Signal Transformer
Producto No:
SCRH104-150
Fabricante:
Signal Transformer
Descripción:
FIXED IND 15UH 2.7A 69 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.362" W (10.10mm x 9.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 69mOhm Max
Inductance 15 µH