SCRH105-560
Signal Transformer
Producto No:
SCRH105-560
Descripción:
FIXED IND 56UH 1.23A 270MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.82A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.23 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.362" W (10.10mm x 9.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 270mOhm Max
Inductance 56 µH