SCRH124-180
Signal Transformer
Producto No:
SCRH124-180
Descripción:
FIXED IND 18UH 3.1A 57 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 57mOhm Max
Inductance 18 µH