SCRH5D18-270
Signal Transformer
Producto No:
SCRH5D18-270
Descripción:
FIXED IND 27UH 900MA 330MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 750mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.244" L x 0.244" W (6.20mm x 6.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 330mOhm Max
Inductance 27 µH