SCRH62-390
Signal Transformer
Producto No:
SCRH62-390
Descripción:
FIXED IND 39UH 790MA 490MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 540mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 790 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.256" W (7.10mm x 6.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 490mOhm Max
Inductance 39 µH