SCRH74-180
Signal Transformer
Producto No:
SCRH74-180
Fabricante:
Signal Transformer
Descripción:
FIXED IND 18UH 1.31A 91 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.31A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.31 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 91mOhm Max
Inductance 18 µH