SCTD157K6.3
NTE Electronics, Inc
Producto No:
SCTD157K6.3
Descripción:
CAP TANT 150UF 10% 6.3V 2917
En stock : 275
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 5
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
Ratings -
Series SCT
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 150 µF