SD52-680-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
SD52-680-R
Descripción:
FIXED IND 68UH 470MA 682.9 MOHM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 420mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 470 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 682.9mOhm
Inductance 68 µH