Hogar / Fixed Inductors / SDCL1005C12NHTDF
minImg
SDCL1005C12NHTDF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Producto No:
SDCL1005C12NHTDF
Paquete:
0402
Descripción:
FIXED IND 12NH 300MA 500MOHM SMD
En stock : 7350
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 500mOhm Max
Inductance 12 nH
Series SDCL-D
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.7GHz