Hogar / Fixed Inductors / SDCL1608C82NJTDF
minImg
SDCL1608C82NJTDF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Producto No:
SDCL1608C82NJTDF
Paquete:
0603
Descripción:
FIXED IND 82NH 300MA 1 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Inductance 82 nH
Series SDCL-D
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 800MHz